כביש 20

פרויקט כביש 531 הינו כביש רוחב באזור השרון המתחיל במערב בחיבור לכביש 20 באזור רשפון ומגיע עד לכביש 6 במחלף ג'לג'וליה, וכולל גם מערך מסילות של רכבת ישראל.

חלק מהפרויקט כולל גם את המשך כביש 20 צפונה (נתיבי איילון) בקטע שבין מחלף שבעת הכוכבים בהרצליה ועד לחיבור לכביש מס' 2 הוא כביש החוף.

משרדנו תכנן את הפרויקט לאורך כביש 20 (שלב מפורט + ביצוע) וליווה את הביצוע עבור שני קבלנים שונים אשר טיפלו כל אחד בקטע אחר.

הקטע הדרומי, כולל את כביש 20 עד לחיבורו לכביש 531 וכולל הוספת והשלמת רמפות במחלף שבעת הכוכבים הקיים, מחלף בתצורת יהלום ברחוב מדינת היהודים בהרצליה וכן מחלף מערכתי בעל שלושה מפלסים (מחלף שמריהו מזרח) אשר מאפשר תנועות ישירות בכל הכיוונים לכבישים 531, 20 ו-2.

עוד במסגרת הקטע הזה, בוצע שדרוג של מסילות החוף, כולל חיבור למסילות השרון במעברים תחתיים. במסגרת העבודה בוצעו ארבע מסילות אשר מהוות שדרוג משמעותי לרשת המסילות של רכבת ישראל.

הקטע הצפוני, כולל את חיבור מחלף שמריהו מזרח לכביש החוף באמצעות גשר האלכסון, גשר באורך של כ-500 מטר אשר חוצה את מסילת הרכבת הקיימת וכן שדרוג כביש 2 עד לשפיים כולל ביצוע מחלף חוף השרון אשר מייצר מעברים תחתיים בין שני צדי כביש החוף באזור שפיים.

השלב הראשון של הפרויקט נפתח לתנועה בתחילת 2017 וכולל את קטע הדרך לכיוון צפון החל משבעת הכוכבים בהרצליה ועד לכביש החוף וכן חיבור לכביש 531 למזרח ומכביש 531 לצפון.

חלקו השני של הפרויקט צפוי להפתח כולו לתנועה בתחילת 2019 ויכלול את המסלול לדרום לכל אורכו, כולל רמפות כל המחלפים.

אתגרים מרכזיים:

  • התאמת מחלף שמריהו מחלף למפלס מי התהום שהתגלו במהלך הביצוע
  • בניית סוללת הגנה מפני הצפות מים של אזור הבאסה
  • תיאום ועבודה בסמוך לקווי תשן

הפרוייקט במספרים

0
רמפות
0
קמ״ש - מהירות תכן
0
מחלפים
0
ק״מ מסילות
0
מסילות

צפון דרום

0
ק״מ אורך

כבישים ראשיים

0
מנהרות ומעברים

תחתיים

0
מסילות

מזרח מערב

סגירת תפריט
דילוג לתוכן